Jak pozbyć się korników?

Jak pozbyć się korników, jak usunąć korniki, jak wytępić korniki – najczęściej te hasła są wpisywane przez osoby, które zorientują się że mają szkodniki drewna w domu.

Tępienie korników – domowe sposoby

Oznaki takie jak chrobotanie w drewnie i wysypująca się mączka drzewna oznaczają żerowanie szkodników najczęściej spuszczela pospolitego lub kołatka domowego, rzadziej innych ksylofagów. Zaniepokojeni tym faktem właściciele nieruchomości szukają w pierwszej kolejności domowych sposobów na pozbycie się szkodników drewna. Niestety, ale takie sposoby nie istnieją i nie są w żadnym wypadku skuteczne. Fora internetowe pełne są porad w zakresie zwalczania szkodników np. denaturatem, cebulą lub tanimi środkami na korniki z Allegro.

Jak pozbyć się korników? Jak usunąć korniki? Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy

Usuwanie korników profesjonalnymi metodami gwarantuje 100% skuteczności. Przedstawiamy najskuteczniejsze metody do zwalczania szkodników drewna stosowane przez wyspecjalizowane firmy:

  • Fumigacja inaczej gazowanie – najwszechstronniejsza metoda zwalczania korników w domu gazem na korniki
  • Impregnacja owadobójcza żelem Xilix Gel
  • Metoda Veloxy – dedykowana obiektom zabytkowym np. obrazom
  • Iniekcja ciśnieniowa – wprowadzanie do drewna insektycydów
  • Nagrzewanie mikrofalami – najmniej skuteczna, nie polecana metoda walki z kornikami

Każdorazowo dobór metody powinien być poprzedzony profesjonalna analizą obiektu – oględziny, zbadanie stopnia porażenia przez szkodniki itp.