Ile kosztuje usuwanie korników?

Słysząc odgłosy stukania, chrobotania bądź kołatania na strychu i obserwując wysypującą się z elementów drewnianych mączkę drzewną wiemy, że mamy korniki w domu.

Szukając w Internecie metod na skuteczne ich zwalczanie dowiadujemy się że sprawdzonymi metodami będą m.in fumigacja oraz żelowanie żelem Xilix.

Kolejnymi pytaniami jakie zadajemy wyszukiwarce jest: ile kosztuje usuwanie korników? Ile kosztuje fumigacja? Jaka jest cena gazowania spuszczela?

Gazowanie spuszczela cena, cennik – ile kosztuje fumigacja?

Spuszczel pospolity to najczęściej żerujący szkodnik drewna. Żerując tworzy korytarze w drewnie konstrukcyjnym doprowadzając do jego całkowitego uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest zwalczanie spuszczela pospolitego. Najskuteczniejszą metodą jest fumigacja – inaczej gazowanie spuszczela. Ile kosztuje ta metoda? Niestety nie ma stałego cennika fumigacji, ponieważ cena tego zabiegu zależy od wielu czynników takich jak m.in: stopień porażenia obiektu, konstrukcja obiektu i jego kubatura, rodzaj użytego fumigantu itp. Wycena fumigacji powinna zostać przeprowadzona indywidualnie na podstawie wcześniejszych oględzin i analizy. Tylko wtedy można określić koszt oraz czas fumigacji.

Tępienie korników – cennik. Xilix Gel cena, sklep

Obok fumigacji najczęściej zwalczamy szkodniki drewna używając preparatu Xilix Gel. Jest to specjalistyczny żel dostępny do kupienia tylko przez wyspecjalizowane firmy legitymujące się odpowiednim certyfikatem. Kupowanie tańszych i łatwiej dostępnych zmienników żelu na korniki Xilix nie ma sensu – jest on mniej skuteczny, poza tym iniekcja żelu nie jest łatwa i powinna zostać wykonana tylko przez doświadczonych techników w dezynsekcji. Podobnie jak w przypadku zabiegu gazowania, cena impregnacji owadobójczej drewna ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości obiektu (drewna) i stopnia jego porażenia/zaatakowania przez szkodniki drewna.