Środek na korniki w belkach – Xilix Gel

Jedną z najbardziej skutecznych metoda walki ze szkodnikami drewna jest impregnacja owadobójcza preparatem na korniki Xilix Gel (potocznie: Xilix, Żel na spuszczela, środek na korniki belkach).

Xilix Gel – właściwości, zalety

Profesjonalny środek na korniki w belkach Xilix Gel posiada szereg zalet:

  • Xilix Gel posiada właściwości tiksotropowe
  • Xilix Gel jest bezbarwny, nie zmienia koloru drewna
  • Xilix Gel ma właściwości penetrujące, wnika głęboko w strukturę drewna
  • Xilix Gel poza zwalczaniem szkodników impregnuje drewno
  • Xilix Gel zawiera permentynę
  • Xilix Gel jest bezpieczny dla zdrowia i otoczenia a zabójczy dla szkodników drewna

Xilix Gel – stosowanie

Środek na korniki Xilix możliwy jest do kupienia tylko przez firmy zajmujące się dezynsekcją i posiadające odpowiednie certyfikaty oraz uprawnienia.

Impregnację żelem Xilix powinna zawsze przeprowadzać wyspecjalizowana i doświadczona firma stosując metodę natryskową aparatami niskociśnieniowymi. W niektórych przypadkach możliwa jest iniekcja żelu Xilix przy użyciu strzykawek (po uprzednim nawierceniu drewna).

Xilix Gel – podsumowanie

Xilix Gel to skuteczny środek na korniki przy czym głównie stosowany jest na spuszczela pospolitego i kołatka domowego, ponieważ te szkodniki najczęściej żerują w elementach drewnianych domów w Polsce. Xilix Gel obok fumigacji to najbardziej skuteczna i popularna metoda do walki z ksylofagami – szkodnikami drewna (potocznie: kornikami). Przy czym należy zaznaczyć iż fumigacja jest bardziej wszechstronną metodą, ponieważ gaz na korniki wnika w miejsca nie zawsze dostępne w przypadku impregnacji żelem owadobójczym.

 

Szkodniki drewna poważnie uszkadzają drewno konstrukcyjne (użytkowe)

Zdjęcie 1 z 8

Stronę wyszukiwano po słowach: xilix gel, xilix żel, żel na korniki, żel na spuszczela, środek na korniki w belkach, impregnacja żelem drewna, Xilix, preparat na korniki, żel na kołatka domowego