Jak wytępić korniki – usuwanie, tępienie korników

Jak wytępić korniki? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez właścicieli nieruchomości, które zaatakowały szkodniki drewna (potocznie błędnie nazywane kornikami, gdyż korniki atakują drzewo w lesie, a szkodniki drewna żerują w drewnie konstrukcyjnym).

Stosowanie preparatów – Xilix Gel

Impregnacja owadobójcza drewna preparatem Xilix Gel to bardzo skuteczna metoda usuwania korników. Warunkiem jej skuteczności jest wykonanie jej przez wyspecjalizowane firmy. Przed aplikacją preparatu należy odpowiednio drewno oczyścić i przygotować. W zależności od stopnia porażenia drewna środek aplikuje się pod odpowiednim ciśnieniem. Preparat Xilix jest bezwonny i nie szkodliwy dla ludzi. Jego największą zaletą jest głęboka wnikliwość w strukturę drewna – przez co jest zabójczy dla owadów i zabija szkodniki w każdym stadium rozwoju (dorosłe osobniki, larwy, jaja).

Gazowanie czyli fumigacja

Wyspecjalizowane w zwalczaniu i tępieniu korników firmy wykonują profesjonalne zabiegi gazowania czyli fumigacji. Szkodniki drewna zabijane są pod wpływem owadobójczego gazu – fosfowodoru PH3. Gaz wpuszczany jest do uprzednio przygotowanego i szczelnie zafoliowanego obiektu – dachu, budynku, domu, kościoła. Największymi atutami fumigacji jest jej wszechstronność (dociera w nawet najbardziej niedostępne miejsca) oraz fakt iż nie powoduje szkód dla drewna (nie barwi go, nie niszczy).

Inne metody walki

Bardzo mało skuteczną metodą walki ze szkodnikami jest dezynsekcja mikrofalami, zwana inaczej dezynsekcją termiczną. Polega ona na nagrzewaniu porażonego przez szkodniki drewna do temperatury powyżej 55 stopni. Zasadniczo nie polecamy tej metody do walki z drewnojadami. Lepiej skorzystać z zabiegu fumigacji lub impregnacji drewna. Będą o wiele bardziej skuteczne.

Szkodniki drewna zwalczanie domowymi sposobami

Nie ma sensu szukać domowych metod na zwalczanie korników – w tym głównie zwalczanie spuszczela pospolitego czy kołatka domowego. Polecane w Internecie metody takie jak nacieranie drewna cebulą, stosowanie denaturatu lub tanich środków kupionych w sklepach budowlanych nie przyniesie żadnych rezultatów. Stracimy jedynie pieniądze, czas i energię. 100% skuteczności w zwalczaniu szkodników drewna w domu gwarantują tylko wyspecjalizowane firmy.

Stronę wyszukiwano po słowach: tępienie korników, usuwanie korników, jak wytępić korniki, jak usunąć korniki